Home        Events    


Draw for Open Field Trial to be held on 11/12th October 2018 at the Riverside Shoot, Sedbury

Draw Position

Owner

Dog's Name

1

Barry Taylor

Valleyend Arndilly

2

Suzanne Bailye

Artistryn Usha

3

Steve Richardson

Birdsgreen Cluedo Of Wedgnock

4

Tom Newton

Kirger Saint Kitts Of Brogdenview

5

Adam Holmes

Tagabea Pippin Of Riverrush

6

Victoria Prichard

Vamp Angelica

7

Julian Price

Delfleet Cedar

8

Julie Kelvie

Willowyck Tank From Streamcombe

9

Alan Ging

Leadburn Macdonald Of Mosslana

10

Judith White

Minstead Axel

11

Steve Polley

Shallowbeck Baker Boy

12

Carol Probert

Turpingreen Acuna Of Corsemalzie

13

Alan Ward

Birdsgreen Moses Of Rowansbourne

14

Allie Hogsbjerg

Quarnford Pochard Of Rufriver

15

Helen Goodwin

Sorrelcott Excalibur

16

Elizabeth Barnes

Deerbridge Lawrence

17

Ronnie Laughton

Wytonruss Finnigan

18

Sally Morewood

Diglake Breeze Of Pherlotte

19

Paula Graystone

Endacott Spiceberry

20

Sharon Dingle

Bellspaddle Intrepid

21

David Field

Artistryn Ulrich

22

Sarah Miles

Hawksrigg Balgaire Of Meonvalley

23

Tim Merrill

Jenkmosside Ghyll Of Banjak

24

Liz Taylor

Tagabea Loganberry

25

Leigh Jackson

Laggengill Dawn Of Blackgrass

26

Chris Aston

Anvilbeck Sevastopol

27

Stewart North

Northglen Crumble

28

Fiona Joint

Hullabaloo Whiskymac

29

Julia Redpath

Hassycott Sea Snipe

30

Haydn Wilmott

Stykesboy Llangynidr

31

Sally Ashby

Movenne Cougar At Tunnelwood

32

Paul Truby

Sandicliffe Jude Of Millershook

33

Barney Williams

Llangunwood Storm

34

David Wall

Buccleuch Warrick

35

Lynn Mitchell

Labdom Lapwing Of Millcottage

36

Paul Stogden

Churnsway Zeus

37

Mark Bettinson

Kinagar Judes Law

38

Wayne Mitchell

Turpingreen Barrera Of Labdom

39

Tim Brain

Killyrudden Surefoot Of Flypatch

40

Diana Wiggin

Brockweir Daisy

41

Nicola Reynolds

Waysgreen Comet

42

Jon Dower

Brandy Swizzel

43

Paul Dixon

Greenbriar Tango

44

Peter Abbs

Scarningvale Wexford

45

Julia Smith

Laborie Adorabella

46

Morton Redpath

Hassycott Whistlefish Fin

47

Keith Bedford

Drumgoose Van Persie At Kayteens

48

Reuben Mort

Fendawood Feller

49

Norman Onens

Kestrelway Harry

50

Philippa Williams

Castlemans Soul Mate

51

Birgitta Staflund-Wiberg

Meadowlark Pergite

52

Basil Smith

Wellsummer Chianti Of Highshot

53

Kevin Butler

Turpingreen Ando

54

Sue Berman

Suthcharic Evie

55

Phil Goulden

Tearsol Magnus

56

Phil Highfield

Mistigris Finn Of Featherfly

57

Tom Lowe

Websend Whitefarland

58

Cherry Finlan

Jarailstar Rocky Road Of Blackhatch

59

Tony OHare

Burrendale Ace

60

Shane Padbury

Cynhinfa Nat Of Liliarch

61

Laurie Pittaway

Karnoosty Fairway Flier

62

Chris Winfield

Emmanygan Whistler Of Avonford

63

Angela Walker-peacock

Levenghyl Bubbly Breeze

64

Sara Gadd

Brindlebay Towie Of Birdsgreen

65

Jayne Coley

Flagonhall Hermes Of Waterford

66

Louie Robertson

Mitforton Onour

67

Philly Pinn

Abberwick Bridget Jones Of Tullythwaite

68

Clare Baker

The Windbreak Whisperer Of Arcklebear

69

Margaret Pearce

Salemasky Ebor Of Brackenfarg

70

Jennie Dimmock

Millerise Leo At Lyanmoreshot

71

Dawn Scott

Diglake Jasmin

72

Helena Sully

Brocklebank Vika Of Quabrook

73

Richard Hinks

Castlemans Gobi Of Garronpoint

74

Jennie Hankey

Ardmuir Field Pansy

75

Jamie Bettinson

Cynhinfa Ladislav

76

Louise Latham

Nettle Brae Andy Of Fendawood

77

Sally Richardson

Gatekeeper Boycie Del Hartleyjean

78

Terry Prentice

Hitowngreen Diamond Joe Of Findpoint

79

Michael Tallamy

Brindlebay Brigands

80

Mell Brooks

Ticefield Redwing Of Anningtonbay

81

Stephen Newitt

Diglake Charlie

82

David Brown

Minstead Rocksavage Of Bearbrace

83

Victoria Stanley

Patanavac Brough

84

Andy Fisher

Kaliture Rooster

85

Phil Parkins

Mountemple Celia Of Fernshot

86

Alan Rees

Fendawood Ecclestone At Delfryd

87

Derek Hill

Stauntonvale Moose Milk

88

Nigel Probert

Stauntonvale Buckwheat Of Llangynidr

89

J K Littlemore

Labdom Scoter Of Middlebrook

90

Mike Rollinson

Fryernshot Cruise Control

91

Helen Chatterton

Buffskin Xena

92

Paul Dukes

Brocklebank Zinc

93

Wendy Glue

Tanyrhallt Blue Bloods

94

Lisa Coates

Tildaross Bergamot Of Osiacastle

95

Tess Lawrence

Hawksgarth Sirooco

96

Keith Bellamy

Wapsac Bo Diddley Of Ropehall

97

Roger Wade

Lendown Gorse Of Wadeshot

98

Keith Bianchi

Ashlevel Tango

99

Debbie Polley

Gillhays Sage

100

Laura Hill

Stauntonvale Tic Bean

101

David Latham

Fendawood Harold

102

Ken Byron

Copperwheat Aston Chief

103

Jason Mayhew

Kestrelway Drake

104

Judith Dunckley

Castlemans Oasis Of Smithsteads

105

Mrs Sandra Onens

Kestrelway Freddie

106

Victoria Stanley

Minstead Maigret

107

Stephen Newitt

Olivestone Tutti Fruity

108

Alan Ging

Broadlaw Josh Of Mosslana

109

Barney Williams

Llangunwood Celtic Oak

110

Paul Dixon

Balbirnie Logo Of Thornship

111

Annie Wales

Spirraline Malbec

112

Judith Dunckley

Crooklets Cedar Of Smithsteads

113

Celina Carter

Asterix Aguzannis Of Chatsworth

114

Duchess Of Devonshire

Brocklebank Navigator Of Chatsworth

115

John Halsted

Macgiriaght Foxy Lady

116

Keith Bianchi

Kenine Pacifica Of Ashlevel

117

Sarah Miles

Sault Samish Of Meonvalley

118

Laura Hill

Stauntonvale Fastnet

119

Sharon Dingle

Bellspaddle Knapper

120

Peter Abbs

Greenfox Viper At Scarningvale

121

David Brown

Gunslip Insignia Of Bearbrace

122

Kevin Butler

Turpingreen Bohol

123

Leigh Jackson

Arkglas Thor

124

Tim Brain

Amancio Tirpitz Of Flypatch

125

Helena Sully

Echobrook Whisper Of Quabrook

126

Mike Rollinson

Wheatash Anser

127

Roger Wade

Lowtrey Lexi Of Wadeshot

128

Steve Richardson

Sothebys Choice Of Wedgnock

129

Louie Robertson

Mitforton Nacho

130

Barry Taylor

Woodash Sky Of Valleyend

131

Julia Smith

Laborie Electra

132

Sally Richardson

Frizelwood Odan Of Hartleyjean

133

Phil Highfield

Vilendal Zak Of Featherfly