Home        Events    


Draw for Novice Field Trial to be held on Monday 17th September 2018 at Sedbury.

For further information please contact the Field Trial Secretary Mr Sam Hynd (07527 375 246)

1

Carolyn Jenkins

Blackhatch Ripple Of Skeviot

2

Birgitta Staflund-Wiberg

Drumgoose Klinkhammer

3

Richard Edwards

Spiralline Chenin Blanc For Lovehayne

4

Nicola Rudgard

Flagonhall Athena

5

Haydn Wilmott

Stykesboy Lighting

6

Judith White

Minstead Costello

7

John Read

Ledumwood Turpin

8

Julie Kelvie

Cynhinfa Richie

9

Debbie Polley

Howgillhay Fennel Of Gillhays

10

Ken Byron

 Copperwheat Chelsea

11

Helen Goodwin

Sorrelcott Guinevere

12

Andy Fisher

Afon River

13

Karen Pinker

Olivestone Lady Marmalade

14

Roy Morris

Cheweky Monterey Jack

15

Alan Penney

Flashmount Ebony

16

Sue Berman

Suthcharic Freya

17

Mark Bettinson

Mash Pie Maple

18

Mell Brooks

Anningtonbay Maddi May

19

Jane Tydeman

Roundcopse Orca

20

Jonathan Allin

Leadburn Umair

21

A J Griffiths

Sarnesfield Trooper

22

Judith Dunckley

Smithsteads Gaze

23

Terry Dowman

Gooseberry Hill Gus

24

John Derrick

Mynyddmaen Brochan

25

Simon Elliott

Shimnavale Jacksnipe Of Ellijas

26

Paul Dukes

Brocklebank Boorbon

27

Helen Chatterton

Buffskin Jean Genie

28

Louie Robertson

Helnorall Columbo Of Birdsmill

29

Paul Stogden

Routengill Apollo

30

Sheila Suzuki

Delfleet Nemo

31

Keith Broomfield

Foxglove Of Super Sid

32

David Latham

Meadowlark BIg Rock

33

Chris Winfield

Paulsharo Charger Of Avonford

34

E Davis

Willowyck Harry

35

Sharon Dingle

Bellspaddle Jock

36

Janice Miller

Millerise Jemima

37

Keith Townsend

Elmertown Special One

38

David Field

Ravenvalley Kite Of Artistryn

39

Jane Fairclough

Stauntonvale Wild Clary At Jobeshill

40

Victoria Prichard

Vamp Jiaogulan

41

Lee Murphy

Tanyrhallt Go For Gold Of Jatarcon

42

Phil Hopper

Morayglen Katie Of Tudorcourt

43

Angie Townsend

Kinagar Dolly Of Elmertown

44

Lucy Mixture

Kaliture Red Pepper

45

Simon Pullin

Roxhart Tinca Of Frizelwood

46

Andy Latham

Aneeterbeg Seamus

47

Paula Graystone

Hookamslade Zulu Warrior

48

Doug Ingall

Stauntonvale Teasel Of Connisbrook

49

Nick Coates

Gospelash High Time

50

Kieran Green

Top Noch Ken

51

Julian Price

Delfleet Cedar

52

Sharon Dingle

Bellspaddle Roscoe

53

Keith Broomfield

Polihale Vodka Surprise

54

John Read

Ledumwood Ferrers